kum ve yağ tutucu sıyırıcısı

Kum ve Yağ Tutucu Sıyırıcıları genellikle ızgaradan sonra, ilk çöktürme veya havalandırma havuzundan önce kullanılırlar.

Kum ve Yağ Tutucularda, atık suda bulunan ve tesisteki pompa ve diğer mekanik aksama zarar verebilecek kum ve benzeri malzemelerle birlikte emülsiye haldeki yağ tutularak sistemden uzaklaştırılır. Havalandırma sayesinde atık suda bulunan kum gibi ağır inorganik partiküller tank dibine çökerken, yağ ve köpük gibi daha hafif olan maddeler ise yüzeyde toplanır.

Yüzeyde biriken maddeler, sıyırıcı köprüye monte edilmiş yüzey sıyırıcısı ile yağ toplama hunisine aktarılır. Kum alma işlemi ise köprüye bağlı dalgıç pompalar veya dip sıyırıcı paletler vasıtasıyla yapılır.

Köprü hareketi özel ray demiri üzerinde hareket eden çelik tekerler ile sağlanmaktadır. Suyla temas eden tüm çelik aksam paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir.
Köprü, standart olarak sıcak daldırma galvanizden veya talep edilirse paslanmaz çelik olarak da imal edilebilir.

Kendi otomasyon panosuna sahip Kum ve Yağ Tutucu Sıyırıcısında tüm operasyon otomatik olarak kontrol edilir. Üzerinde bulunan sensörler ile de köprünün güvenli işletilmesi sağlanır.

teknik cetvel

ÖZELLİK
DEĞER
Havuz Genişliği
19 m’ye kadar
Havuz Derinliği
5 m’ye kadar
Sıyırma Şekli
Pompalı / Dip Sıyırıcılı
Malzeme
Galvaniz / AISI304 / AISI316L

ilgili ekipmanlar

kum ayırıcı

kum ayırıcı

doğrusal sıyırıcı

doğrusal sıyırıcı

yıkamalı kum ayırıcı

yıkamalı kum ayırıcı