döner köprülü sıyırıcı

Arıtma tesislerinde oluşan çamurun sistemden uzaklaştırılmasını amaçlayan Döner Köprülü Sıyırıcılar çeşitli tiplerde üretilebilirler.

Merkezi yataklamalı köprü ve buna bağlı alt ve üst sıyırıcı kollarından oluşan ekipman, motor redüktör grubuna bağlı tekerler vasıtasıyla dönerek dipteki çamurun havuz merkezindeki çamur çukuruna sıyrılmasını sağlar. Üst tarafta
bulunan sıyırıcı ile de yüzeyde oluşan köpüğün köpük kutusuna sıyrılarak sistemden atılması sağlanır. Havuz çevresinde yer alan dalgıç perde ve ayarlı V savaklar vasıtasıyla temiz su yüzeyden savaklanarak alınır.

Döner Köprülü Sıyırıcılar proses ihtiyacına göre 50 metre çapa kadar tam, yarım veya kuyruklu tipte üretilebilirler. Özel büküm çelik malzemeden oluşan köprü istenirse paslanmaz çelik veya sıcak daldırma galvanizden, suyla temas eden kısımlar ise tamamen paslanmaz çelik malzemeden imal edilir.

Konvansiyonel tipte çamur sıyırma sisteminin yanı sıra dipten çamur emişli olarak da imal edilebilirler. Yüzeyden köpük sıyırma sistemi ise paletli olarak veya helezonlu olarak imal edilebilir.

teknik cetvel

ÖZELLİK
DEĞER
Havuz Çapı
Ø50 m’ye kadar
Havuz Derinliği
5 m’ye kadar
Malzeme
Galvaniz / AISI304 / AISI316L

ilgili ekipmanlar

teleskopik vana

teleskopik vana

IZGARA PRESİ

ızgara presi

kum ayırıcı

kum ayırıcı

STOPLOG

stoplog