doğrusal mekanik ızgara

Arıtma tesislerinin ön arıtma ünitelerinde kullanılan Doğrusal Mekanik Izgaralar ile tesise ve ekipmanlara zarar verecek boyutta malzemelerin sudan uzaklaştırılması amaçlanır.

Kanala 70° eğimle yerleştirilen Doğrusal Mekanik Izgaralar çubuk aralıklarına göre kaba veya ince olarak ayrılırlar. Motor redüktör grubu ile harekete geçen tırmıklar, ızgara çubukları üzerinde tutulan atıkları yukarı doğru taşır. Izgaranın üst bölümünde yer alan sıyırıcı bıçak sayesinde, taşınan atıkların sıyrılarak konteynere veya konveyör üzerine düşmesi sağlanır.

Kanal genişliğine ve yüksekliğine bağlı olarak uygun ölçülerde imal edilen Doğrusal Mekanik Izgaralarda şase, zincir-dişli grubu ve ızgara lamaları dahil olmak üzere bütün sistem tamamen paslanmaz olarak imal edilmektedir.

Alt tarafında hareketli dişli sistem bulunmayan Doğrusal Mekanik Izgaralarda sıkışma ve arıza riski minimize edilmiştir. Yine de her türlü sıkışma durumunda devreye giren tork sistemi sayesinde ekipmanın zarar görmesi engellenmiş olur.

teknik cetvel

ÖZELLİK
DEĞER
Kanal Genişliği
3.000 mm’e kadar
Kanal Derinliği
15.000 mm’e kadar
Izgara Aralığı
6 mm’e kadar
Malzeme
AISI304 / AISI316L

ilgili ekipmanlar

perfore paletli ızgara

perfore paletli ızgara

çift taramalı mekanik ızgara

çift taramalı mekanik ızgara

sepet ızgara

sepet ızgara

ızgara presi

ızgara presi