doğrusal köprülü sıyırıcı

Arıtma tesislerinin ön arıtma ünitelerinde kullanılan Doğrusal Mekanik Izgaralar ile tesise ve ekipmanlara zarar verecek boyutta malzemelerin sudan uzaklaştırılması amaçlanır.

Kanala 70° eğimle yerleştirilen Doğrusal Mekanik Izgaralar çubuk aralıklarına göre kaba veya ince olarak ayrılırlar. Motor redüktör grubu ile harekete geçen tırmıklar, ızgara çubukları üzerinde tutulan atıkları yukarı doğru taşır. Izgaranın üst bölümünde yer alan sıyırıcı bıçak sayesinde, taşınan atıkların sıyrılarak konteynere veya konveyör üzerine düşmesi sağlanır.

Kanal genişliğine ve yüksekliğine bağlı olarak uygun ölçülerde imal edilen Doğrusal Mekanik Izgaralarda şase, zincir-dişli grubu ve ızgara lamaları dahil olmak üzere bütün sistem tamamen paslanmaz olarak imal edilmektedir. 

Alt tarafında hareketli dişli sistem bulunmayan Doğrusal Mekanik Izgaralarda sıkışma ve arıza riski minimize edilmiştir. Yine de her türlü sıkışma durumunda devreye giren tork sistemi sayesinde ekipmanın zarar görmesi engellenmiş olur.

teknik cetvel

ÖZELLİK
DEĞER
Havuz Genişliği
16 m’ye kadar
Havuz Derinliği
5 m’ye kadar
Malzeme
Galvaniz / AISI304 / AISI316L

ilgili ekipmanlar

teleskopik vana

teleskopik vana

IZGARA PRESİ

ızgara presi

kum ayırıcı

kum ayırıcı

STOPLOG

stoplog