Bant KONveyör

Bant Konveyörler, arıtma tesislerinde ızgara atıklarını veya susuzlaştırılmış çamuru bertaraf edilecekleri yere nakledilmek için kullanılan ekipmanlardır. Sadece arıtma tesisleri ile sınırlı kalmayıp maden, lojistik gibi birçok farklı alanda da kullanılabilirler. 

İki tambur arasına gerilmiş olan bant, şase üzerinde bulunan taşıyıcı rulolar üzerinde hareket ederek taşıdığı malzemenin istenilen noktaya aktarılmasını sağlar. Malzemenin düştüğü noktada bulunan sıyırıcı plaka ise bant üzerinde kalanların sıyırılarak düşmesini sağlar.

Tamburların bağlı olduğu şasi paslanmaz çelikten ya da sıcak daldırma galvanizden imal edilir. Tüm rulolar ise paslanmaz çelik veya galvaniz kaplı karbon çelikten üretilir. Bant malzemesi olarak da yağa dayanıklı malzeme olan içi kord bezli nitril kauçuk tercih edilir.

Atıkların hızlı ve kolay bir şekilde aktarılmasını sağlayan ekipmanda bulunan ve tesis otomasyonuna entegre çalışan sensörler sayesinde tambur patinajı, bant kopması veya aşırı zorlanma gibi durumlar operatöre bildirilir ve hızlıca önlem alması sağlanır.

teknik cetvel

ÖZELLİK
DEĞER
Bant Genişliği
1.000 mm’e kadar
Bant Uzunluğu
20.000 mm’e kadar
Malzeme
Galvaniz / AISI304 / AISI316L

ilgili ekipmanlar

doğrusal mekanik ızgara

doğusal mekanik ızgara

perfore pletli ızgara

perfore paletli ızgara

helezon konveyör

helezon konveyör